Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ АВТОМОБІЛЬНОГО ШАХРАЙСТВА

     Купівля транспортного засобу — річ непроста, навпаки — цей процес приваблює чимало шахраїв і аферистів, які обманним шляхом можуть ошукати покупця, продати йому автомобіль, який має кримінальне минуле чи незаконно ввезений на територію країни. Отже, на сьогоднішній день, практично кожен громадянин має значний ризик позбутися безперешкодного пересування на своєму транспортному засобі або взагалі втратити його через протиправне існування.

У більшості випадків виявити фальсифіковані ідентифікаційні номери транспортних засобів дуже складно. «Народні умільці» на етапі підготовки автомобіля до незаконної легалізації використовують достатньо широкий спектр різних новітніх технологій зміни первинних ідентифікаційних номерів, підробляють реєстраційні документи, що супроводжують транспортні засоби. На території всієї країни працівниками правоохоронних органів постійно виявляються так звані автомобілі — «двійники» зі зміненими номерами кузовів та двигунів, а також автотранспортні засоби, що експлуатувались з підробленими реєстраційними документами. Мають місце непоодинокі випадки коли автошахраї перепродують автомобілі, що пройшли так званий «сеанс омолодження» шляхом проведення незаконної зміни лише окремих символів у первинному ідентифікаційному номері автівки.  В експертній практиці зустрічаються непоодинокі випадки ввезення  із-за кордону на територію України контрабандним шляхом автомобілів (або їх складових частин) з наступним проведенням несанкціонованих робіт по заміні їх первинних номерів та номери інших автотранспортних засобів, наприклад, після потрапляння останніх у складні ДТП, пожежі та інші життєві катаклізми.

Одним з пріоритетних напрямків профілактичної роботи працівників органів внутрішніх справ є забезпечення ефективної протидії кримінальному автобізнесу та іншим корисливим правопорушенням у сфері обігу колісних транспортних засобів. Фахівці Експертної служби МВС України служби приймають активну участь у запобіганні, виявленні, розкритті, розслідуванні кримінальних злочинів та інших правопорушень шляхом застосування експертно-криміналістичних засобів як під час провадження  досудового слідства різних оперативно-розшукових заходів, так і за зверненнями фізичних та юридичних осіб.

У штатній структурі Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (далі — НДЕКЦ) одне з найважливіших  місць займає сектор криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, фахівці якого ефективно використовують у повсякденній роботі сучасні передові методи дослідження автотранспортних засобів та проводять необхідні перевірки за допомогою автоматизованої  інформаційно-пошукової системи  ведення обліку «Автоексперт».  Працівники вказаного сектору приймають активну участь у державній реєстрації (перереєстрації), знятті з обліку транспортних засобів в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС шляхом огляду, експертного дослідження ідентифікаційних номерів транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують

На сьогоднішній день, фахівці НДЕКЦ у своїй повсякденній роботі мають справу з великим модельним рядом автомобілів, мотоциклів та причепів усіх країн світу. Під час проведення криміналістичних досліджень транспортних засобів проводиться як загальний огляд представленого автомобіля, так  і перевіряється його ідентифікаційний номер кузова, а також відповідні інформаційні таблички та номерні позначення двигуна. Приватні громадяни та представники юридичних організацій мають законне право самостійно ініціювати питання щодо проведення криміналістичної експертизи автомобіля, який вирішили придбати, щоб уникнути в подальшому неприємних «сюрпризів», що можуть виникати на шляху законного придбання автотранспортних засобів.

         Провести експертне дослідження нанесених номерів вузлів та агрегатів автомобілів та документів, що їх супроводжують автовласники мають змогу у  експертів Кіровоградського НДЕКЦ МВС України, якими надаються такі послуги у всіх територіальних сервісних центрах МВС в Кіровоградській області, а також за місцем дислокації експертного підрозділу: м. Кропивницький, вул. Вокзальна, 58.

                                                                              

Не дозволяйте себе ошукати шахраям !

Спеціалісти з криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Кіровоградського НДЕКЦ МВС України –

надійні партнери у законному придбанні автотранспортних засобів.