ЕКСПЕРТИ-ВИБУХОТЕХНІКИ ЗАВІТАЛИ ДО ШКОЛЯРІВ ДЮЦ «Сузір’я»

07 червня 2018 року до учнів Комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ  – дитячий юнацький центр «Сузір’я» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» для проведення тематичної бесіди «Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів» завітали фахівці вибухотехнічного та пожежотехнічних підрозділу Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

Працівники сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Кіровоградського НДЕКЦ МВС Пічкуренко В. М. та Прошаченко А. А. розповіли підліткам про особливості роботи судових експертів Експертної служби МВС та основні завдання, які ними виконуються. Також було проінформовано учнів про жахливі наслідки застосування вибухонебезпечних предметів, їхню загрозу для життя та здоров’я  людини, а також про основні заходи безпеки вразі їх виявлення. Досвідчені фахівці НДЕКЦ звернули увагу присутніх на те, що треба знати у разі виявлення вибухонебезпечного пристрою необхідно:

  1. 1. Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;
  2. Не підходити до предмету, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;
  3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.
  4. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
  5. Дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Підлітки мали змогу дізнатись про те, що небезпечними бувають не лише вибухонебезпечні предмети, а й окремі види піротехнічних виробів.

У даному заході підлітки не були лише пасивними слухачами, а навпаки задавали багато уточнюючих питань на які отримували професійні відповіді. По завершенню заходу школярі подякували працівників вибухотехнічного підрозділу за цікаву бесіду та висловлювали сподівання на подальше продовження циклу розпочатих роз’яснювальних бесід по експертній тематиці.