Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Сучасні можливості технічної експертизи документів

У липні 2017 року до одного з районних відділів поліції в Кіровоградській області надійшла заява від громадянина Ш про те, що невідомою особою  було підроблено договір оренди землі, який був укладений між ним та одним із місцевих підприємців – громадянином М. Заявник наполягав на тому, що  договір він укладав терміном на 5 років, але пізніше дізнався, про зміну терміну оренди землі до 15 років!

Пізніш до матеріалів порушеного кримінального провадження був долучений в якості речового доказу договір оренди землі укладений між громадянином Ш (орендодавцем) та ФОП (орендарем), який був вилучений в останнього. З метою встановлення об’єктивних обставин справи виникла необхідність у проведенні технічної експертизи даного договору, для підтвердження факту щодо можливого внесення до нього несанкціонованих змін.

Внаслідок використання сучасного спеціалізованого обладнання та завдяки високому професіоналізму судових експертів сектору технічної експертизи документів та почерку Кіровоградського НДЕКЦ МВС останнім  під час проведення технічного дослідження документу вдалось встановити, що у договорі оренди землі, укладеного між  громадянином Ш. (орендодавцем) та підприємцем М. (орендарем),  у розділі «Строк дії договору оренди землі» має місце зміна первинного змісту документа у вигляді дописки: цифри «1» перед цифрою «5» та рукописного запису «п’ятнадцять» – після цифри «5».

Отримана інформація мала суттєве значення для подальшого розслідування даного злочину, адже  висновком судового експерта  були підтверджені слова потерпілого про те, що договір укладався строком на 5 років, та про те, що до нього були внесені зміни. Отже завдяки плідній співпраці експертів НДЕКЦ і слідчих Національної поліції вдалось у стислі терміни попередити злочинні наміри орендаря та повернути землю власнику для подальшого законного її використання.