Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Взаємодія експертів та поліцейських з протидії наркозлочинності

З 1 червня по 28 вересня поточного року на території Кіровоградської області працівниками поліції проводився комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення і знищення незаконних посівів маку і конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження.

Під час відпрацювання поліцейські перевірили більше 60 територій сільськогосподарських підприємств та понад три тисячі присадибних ділянок жителів області.  В результаті вжитих заходів виявили 124 факти незаконних посівів нарковмісних рослин, інформацію за якими було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За виявленими фактами загалом поліцейські вилучили більше 35,2 тисяч нарковмісних рослин, із яких майже 97% складає конопля.

Із початку проведення операції 55 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.

З метою якісного проведення досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у вересні поточного  року у відділі дослідження матеріалів, речовин та виробів Кіровоградського НДЕКЦ МВС було введено в експлуатацію новий газовий хроматограф «SHIMADZU», за допомогою якого проводяться дослідження наркотичних речовин, у тому числі природнього, синтетичного та напівсинтетичного походження.  Працівники відділу пройшли додаткові навчання по експлуатації даного  приладу та успішно його використовують під час проведення вищевказаних досліджень. Для скорочення термінів проведення досліджень в НДЕКЦ  проведено реконструкцію хімічної лабораторії, що дало змогу облаштувати сучасні робочі місця для проведення досліджень за напрямом експертизи матеріалів, речовин і виробів.

Робота з викриття наркозлочинів триває. Інформацію про осіб, причетних до вчинення таких правопорушень, можна повідомити за телефоном гарячої лінії 095 189 4350, на електронну пошту: kirovohrad@antidrug.gov.ua, або безпосередньо до управління протидії наркозлочинності ГУНП в області за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 30. Конфіденційність гарантується.

За матеріалами
управління протидії наркозлочинності
поліції Кіровоградської області