Експерти сектору комп’ютерно-технічних досліджень Кіровоградського НДЕКЦ МВС застерігають!

Фахівці в області кібербезпеки виявили вірус-вимагач під назвою Djvu, який неможливо видалити ніякими діями. Вірус стрімко поширюється в Мережі, підпорядковуючи собі на ходу всі атаковані їм пристрої.

Як пише портал Bleeping Computer, шкідливе програмне забезпечення було створено на базі вірусу STOP. Після проникнення у персональний комп’ютер, вірус відразу завантажує 4 файли. Один із цих файлів формує фальшиве повідомлення про оновлення Windows, тим самим заспокоюючи користувача і усипляючи його пильність. В результаті, користувач отримує контакти вимагачів, аферисти при цьому не говорять про ціну розшифровки, однак обіцяють надати знижку в тому випадку, якщо до них звернуться по допомогу.

Крім того, даний вірус може зашифровувати інші файли, формуючи при цьому нові «завдання» для персонального комп’ютера.

На даний момент можливості відновити дані без допомоги шахраїв, не знайдено. Самі постраждалі вже сформували тематичний форум для обговорення проблеми.

Щоб не стати жертвою інтернет-шахраїів експерти Кіровоградського НДЕКЦ МВС рекомендують користувачам Інтернету дотримуватись наступних порад:

  • Не відкривати повідомлення електронної пошти, отримані від невідомих відправників, або вкладення з невідомим вмістом. Багато вірусів передаються як вкладення в повідомлення електронної пошти, і для їхнього розповсюдження достатньо відкрити вкладення.
  • Використовувати блокувальник спливаючих елементів у браузері. Спливаючі вікна – це невеликі вікна в браузері, які відображаються поверх веб-сайту, який ви переглядаєте. Хоча більшість із них створено рекламодавцями, вони можуть містити зловмисний або небезпечний код.
  • Якщо ви використовується Internet Explorer, переконайтись, що фільтр SmartScreen активовано.Фільтр SmartScreen у браузері Internet Explorer допомагає захищатися від фішингу й атак зловмисного програмного забезпечення, попереджаючи вас, якщо веб-сайт або розташування для завантаження відомі як небезпечні.
  • Звертати увагу на сповіщення Windows SmartScreen.Не запускайти невідомі програми, завантажені з Інтернету. Дуже ймовірно, що нерозпізнані програми є небезпечними.
  • Регулярно оновлювати Windows.Корпорація Майкрософт періодично випускає спеціальні оновлення системи безпеки, які допомагають захищати комп’ютер. Ці оновлення допомагають захистити комп’ютер від вірусів та інших атак зловмисних програм, закриваючи можливі прогалини в системі безпеки.
    Активуйте службу Windows Update, щоб система Windows автоматично отримувала ці оновлення.
  • Використовуйте настройки конфіденційності браузера.Деякі веб-сайти можуть намагатися використовувати ваші особисті дані для цільової реклами, шахрайства та викрадання особистих відомостей
  • Активувати службу захисту користувачів (UAC). Коли необхідно виконати на комп’ютері зміни, що потребують дозволу рівня адміністратора, служба захисту користувачів (UAC) сповіщає користувача й надає йому змогу затвердити ці зміни. UAC може заборонити вірусам вносити небажані зміни.
  • Своєчасно очищати кеш Інтернету та журнал браузера.Більшість браузерів зберігають відомості про відвідані веб-сайти та надану користувачем інформацію, наприклад ім’я або адресу. Здебільшого зберігання цих даних на персональному комп’ютері корисне для роботи, проте трапляються ситуації, коли потрібно видалити деякі або всі дані, наприклад у разі користування загальнодоступним комп’ютером, на якому не варто залишати особисту інформацію.