Експерти Кіровоградського НДЕКЦ МВС сприяли встановленню обставин підробки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу

У грудні 2018 року в місті Кропивницькому працівниками поліції було зупинено автомобіль «АУДІ»,  під час перевірки свідоцтва про реєстрацію якого було виявлено слабовидимі ознаки підробки документа.

У ході порушеного кримінального провадження, слідчим СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області до Кіровоградського НДЕКЦ МВС було направлено свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видане на ім’я гр. Ф. для проведення технічної експертизи документів за експертними спеціальностями: 2.1. «Дослідження реквізитів документів» та 2.3. «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів».

В результаті проведеної технічної експертизи документів старшим судовим експертом сектору почеркознавчих досліджень Кіровоградського НДЕКЦ МВС було встановлено, що наданий на дослідження бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на автомобіль марки «AUDI», виданий на ім’я громадянина Ф., не відповідає аналогічним, які знаходяться в офіційному обігу на території України. Експертом були виявлено ознаки які чітко вказували:

– у вказаному свідоцтві фонові зображення, постійні реквізити та вихідні типографські дані – нанесені знакодрукуючим пристроєм із струменевими способом друку;

– змінні реквізити (персоналізація бланку) – виконані способом ре трансферного друку;

– УФ захист  –  імітовано;

– ІЧ захист  –  не відтворено.

Так, завдяки практичній реалізації високопрофесійних вмінь експерта  Кіровоградського НДЕКЦ МВС та його належній взаємодії із слідчим Національної поліції було встановлено доказову базу, що може мати вагоме значення у розкритті даного кримінального правопорушення та притягнення до відповідальності винної особи.