ІНФОРМАЦІЯ щодо надання платних послуг з контрольного відстрілу зброї, яка перебуває у власності громадян

  1. Відстріл зброї та видача довідок здійснюється за наступним графіком:

– прийняття заяв та відстріл зброї – щовівторка та щочетверга з 9.30 год. до 12.00 год. (крім святкових днів);

– видача довідок – щоденно з 15.00 год. до 18.00 год.  (крім вихідних та святкових днів).

  1. Організація проведення відстрілу зброї здійснюється в наступному порядку:

– написання заяви власником та її реєстрація в Кіровоградському НДЕКЦ МВС України;

– оплата послуги з відстрілу зброї відповідно до рахунку, наданому після написання заяви, і виключно в установі будь-якого банку на вибір заявника (оплата послуги до написання заяви не допускається, так як підставою для її здійснення є письмова заява власника зброї);

– безпосередній відстріл зброї та видача довідки за його результатами.

  1. Для проведення відстрілу необхідно мати:

1) дозвіл чи дублікат дозволу на зброю;

2) по 3 штатних патрони на кожний ствол зброї, зокрема:

– для газової зброї – шумові (холості) патрони;

– для «травматичних» пістолетів та револьверів (пристроїв) – сертифіковані патрони вітчизняного виробництва, споряджені метальними снарядами «несмертельної дії» (відстріл вказаних пристроїв шумовими (холостими) патронами не проводиться). Патрони з гумовою кулею, маркування яких містять написи  «Р.А.К.», «Blanc» або «Knall» для відстрілу не приймаються;

– для нарізної зброї – мисливські патрони відповідного калібру.

Важливо! З метою отримання якісної слідової інформації, патрони мають бути нові, без механічних та корозійних пошкоджень, а також не повинні бути переспоряджені саморобним способом або споряджені з використанням частин стріляних патронів з уже наявними слідами від деталей зброї.

  1. Відстріл мисливської гладкоствольної зброї проводиться лише за бажанням власника.
  2. Для проведення відстрілу зброя надається в справному та почищеному вигляді. В разі виявлення нечищеної зброї, забруднених її слідоутворюючих деталей та механізмів, зброї з наявними тріщинами, вищербленнями тощо, патронів з ознаками корозії, що може вплинути на безпечність використання, нормальне функціонування зброї та відображення її слідів на стріляних кулях і гільзах, вона для відстрілу не приймається та повертається власнику для усунення виявлених недоліків.
  3. Додаткові «обвіси» (сошки, додаткові рукоятки, прицільні пристосування, ліхтарики тощо) перед проведенням відстрілу знімаються з метою запобігання їх пошкоджень під час стрільби та у зв’язку з їх можливим перешкоджанням розміщення зброї в кулеуловлювачі.

7. У разі виявлення зброї, яка не відповідає криміналістичним вимогам щодо газової, мисливської чи «травматичної» зброї, її відстріл не проводиться та вона передається до підрозділу Управління превентивної діяльності.