Поради експертів, як не купити автомобіль з підробленими документами

Щороку кваліфіковані експерти з криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують  Кіровоградського НДЕКЦ МВС України виявляють чималу кількість підроблених документів, що супроводжують транспортні засоби. І це тільки ті факти, які виявлені фахівцями експертного підрозділу.

Досить часто власники навіть не здогадуються про наявність підроблених документів. Про це вони дізнаються вже при переоформленні автомобіля у територіальних сервісних центрах.

Експерти наголошують, що методи автошахрайства бувають різні.            Є випадки, коли номерний знак автомобіля та техпаспорт співпадають, але номер кузова інший. Часто під дані техпаспорта перебивають номер кузова. Інколи все співпадає з техпаспортом, у тому числі номер кузова, проте автомобіль відсутній у базі МВС. Під одними документи може їздити і два, і три, і чотири автомобілі. І тільки один з таких автомобілів легальний.

На сьогоднішній день, Головний сервісний центр МВС надав загальний доступ до бази свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, виданих з 2013 року, який знаходиться за посиланням «натисни» .

Автовласники мають змогу самостійно ввести дані свого техпаспорту та  переконатись, що техпаспорт з таких номером і серією видавався, а також звірити на який саме автомобіль видавався такий документ за такими параметрами як дата першої реєстрації, дата реєстрації, рік випуску, марка, модель, номер шасі, об’єм двигуна та ін.

Експерти з криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують рекомендують громадянам, які хочуть стати автовласниками уважно і розсудливо віднестися до придбання транспортного засобу особливо на вторинному ринку.