В Кіровоградському НДЕКЦ МВС України відбувся круглий стіл на тему: «Захист прав і свобод дитини у сучасних умовах»

Питання захисту прав і свобод дітей безумовно є проблемою, що стосується практично кожного громадянина, до того ж в сучасних умовах це питання стає особливо актуальним, оскільки постійно з’являються нові виклики і небезпеки, що загрожують дітям. Тому, незважаючи на те що дана проблема не входить безпосередньо в коло професійних інтересів Кіровоградського НДЕКЦ МВС України його співробітники не можуть лишатися осторонь і також долучаються до дослідження цієї тематики.

Саме з цією метою 30 травня 2019 на базі Кіровоградського НДЕКЦ МВС України було організовано круглий стіл на тему: «Захист прав і свобод дитини у сучасних умовах». До круглого столу були запрошені не тільки фахівці центру, а й представники інших установ та організацій, деякі з яких мають великий досвід у даній проблематиці. Зокрема, у роботі форуму прийняли участь: Заступник начальника СУ ГУНП в Кіровоградській області, майор поліції Тарасенко Тарас Анатолійович, старший інспектор сектору ювенальної превенції Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області Загородня Жанна Василівна, доцент кафедри менеджменту, економіки, права та туризму Льотної академії НАУ, кандидат юридичних наук, доцент Зеленський Сергій Миколайович, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ЦДПУ імені Володимира Винниченка Міненко Ольга Олександрівна, виконавчий директор громадської організації  «Флора» Шестакова Людмила Володимирівна,  асистент кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права ЦДПУ імені Володимира Винниченка Корнійченко Анастасія Олександрівна, заступник начальника відділу представництва Кропивницького МЦ Мироненко Анастасія Олександрівна та інші.

Робота круглого столу розпочалася з вітального слова директора Кіровоградського НДЕКЦ МВС України Бабія Максима Валентиновича, після якого одразу перейшли до виступів. Оскільки обраний формат заходу передбачав тісну співпрацю всіх його учасників то кожен виступ завершувався жвавим обговоренням, що дозволяло розглянути питання з різних точок зору у тому числі не тільки з суто професійних, але і з позиції звичайних батьків, що на власному досвіді стикаються з тими чи іншими питаннями. Особливу увагу викликали такі питання як «помолодшаня» підліткової злочинності, проблеми виховання дітей у неблагополучних сім’ях, а також поява та розповсюдження таких явищ як булінг та кібербулінг в учнівському середовищі.

Загалом, захід пройшов у дуже конструктивній і активній атмосфері, що черговий раз довело актуальність піднятих на ньому питань і дозволило сформувати у учасників круглого столу вірне розуміння сучасного стану дослідження проблеми захисту прав і свобод дитини. Також, позитивним наслідком круглого столу стало те що Кіровоградський НДЕКЦ МВС України отримав позитивний передовий досвід проведення заходів у такому форматі на основі чого керівництвом центру було прийнято рішення і надалі організовувати круглі столи, як з загальних суспільно-значущих тем, так і з питань, що є фаховими для експертно-криміналістичного центру.