Участь фахівців Кіровоградського НДЕКЦ МВС в розслідуванні злочину

02.08.2019 року невідома особа перебуваючи поряд з будинком, що розташований за адресою: Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Підгайці, який належить гр. М., через паркан на територію вище зазначеного будинку кинула вибуховий пристрій, внаслідок чого було частково ушкоджено автомобіль господарів.

На місце скоєння вказаного кримінального правопорушення негайно було направлено слідчо-оперативну групу ГУНП в Кіровоградській області із залученням інспекторів – вибухотехніків вибухотехнічного відділу ГУНП в Кіровоградській області. Під час огляду місця вибуху було виявлено та вилучено фрагменти вибухового пристрою.

По даному факту СУ ГУНП в Кіровоградській області було призначено комплексну судову вибухово-технічну експертизу, у ході проведення якої завідувачу відділу ДМРВ Кіровоградського НДЕКЦ МВС вдалось виявити на поверхні фрагментів, наданих на дослідження, сліди вибухової речовини метальної дії, а саме — димного пороху та піротехнічної суміш на основі: нітрат-іонів, іонів калію, сірки та сполук алюмінію. Також, головним судовим експертом-вибухотехніком сектору ВПД Кіровоградського НДЕКЦ МВС при дослідженні вдалося повністю реконструювати піротехнічний пристрій, що вибухнув на місці події, з відображенням його конкретного виду (марки) та компанії-реалізатора на території України.

Таким чином, завдяки практичній реалізації високопрофесійних вмінь  експертів Кіровоградського НДЕКЦ МВС та належній взаємодії із слідчим підрозділом Національної поліції в області було встановлено доказову базу, що може мати вагоме значення у розкритті вказаного кримінального правопорушення та притягнення до відповідальності винної особи.