Участь експертів НДЕКЦ у досудовому розслідуванні

09.07.2019 громадянин А. за сприяння в отриманні пільгового кредиту в розмірі 200 000 грн. для придбання житла надав громадянину Б. грошові кошти в сумі 15 000 грн. в якості неправомірної вигоди. Після отримання грошових коштів громадянином Б. у приміщенні його службового кабінету було проведено обшук, де виявлено та вилучено кошти в загальній сумі 15 000 гривень, а також у громадянина Б. виявлено та вилучено: змив хімічних речовин із правої та лівої долонь рук, які у подальшому були направлено до Кіровоградського НДЕКЦ МВС ( далі – НДЕКЦ) для проведення експертизи матеріалів речовин і виробів.

При проведенні експертизи матеріалів речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.14 «Дослідження спеціальних хімічних речовин», завідувачем сектору досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів відділу ДМРВ Кіровоградського НДЕКЦ, були застосовані фізико-хімічні методи дослідження, зокрема здійснено огляд досліджуваних об’єктів в ультрафіолетовому світлі, досліджено розчинність виявлених спеціальних речовин в органічних та неорганічних розчинниках, а також застосовано метод тонкошарової хроматографії. В результаті проведених досліджень експерту НДЕКЦ вдалось встановити, що на наданих на дослідження банкнотах та марлевих тампонах зі змивами з рук, виявлено нашарування спеціальної хімічної речовини – люмінофору та зафіксовано факт спільної родової належності виявлених речовин між собою та з наданим зразком спеціальної хімічної речовини, якою були ідентифіковані (помічені) грошові кошти.

Дана інформація має важливе значення для слідства та є доказом по справі і підтверджує дані про те, що вищевказана громадянин вчинив кримінальне правопорушення.