Експертам-вибухотехнікам вдалось встановити належність предметів до категорії вибухових пристроїв

17 січня 2020 року в ході в домоволодінні громадянина П., який проживає у с. Степанівка, Олександрійського району, Кіровоградської області, було виявлено та вилучено предмети, зовні схожі на бойові припаси часів Другої світової війни. Слідчим РВП Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області у рамках порушеного кримінального провадження, було призначено до Кіровоградського НДЕКЦ МВС комплексну судову вибухово-технічну експертизу.

У ході проведення зазначеної експертизи складнощі виникли в тому, що вилучені предмети, як вкрай вибухонебезпечні, були попередньо знищені спеціалістами вибухотехнічного відділу ГУНП в Кіровоградській області. Експертом відділу ДМРВ Кіровоградського НДЕКЦ МВС по слідам на фрагментах вилучених предметів, наданих на дослідження, було ідентифіковано тип вибухових речовин, що знаходилася в їх корпусах.

Експертом-вибухотехніком сектору ВПД Кіровоградського НДЕКЦ МВС при дослідженні було повністю ідентифіковано тип та марку, вилучених у громадянина П. предметів, встановлено їх спорядження вибуховими речовинами та засобами підриву.

Таким чином, завдяки практичній реалізації професійних вмінь та взаємодії експертів Кіровоградського НДЕКЦ МВС та вибухотехнічного відділу ГУНП в Кіровоградській області вдалося сформувати необхідну доказову базу щодо належності предметів до категорії вибухових речовин, бойових припасів та вибухових пристроїв, що може мати вагоме значення у притягненні до відповідальності громадянина П., згідно встановлених обставин події.