Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

На базі Олександрівського відділення поліції відбувся науково-практичних семінар за участю представників Кіровоградського НДЕКЦ МВС

13 березня 2020 року на базі Олександрівського ВП Знам’янського відділу ГУНП в Кіровоградській області відбувся виїзний науково-практичний семінар «Першочергові дії СОГ при огляду місця події та правильність вилучення об’єктів», в якому прийняли участь представники Кіровоградського НДЕКЦ МВС та господарі — працівники даного відділення поліції.

В першу чергу хочемо відзначити той факт, що на заході були присутні не тільки представники цільової аудиторії – слідчі, а й оперативні уповноваженні, дільничні інспектори поліції, інспектори ГРПП – загалом ті працівники поліції, які за родом своєї службової діяльності першими прибувають на місце події, забезпечують його охорону, допомагають керівнику СОГ при ОМП тощо.

Тому із зацікавленістю було вислухано та обговорено виступ головного судового експерта-вибухотехніка сектору вибуховотехнічних та пожежнотехнічних досліджень Прошаченка Аркадія, який перш за все наголосив на неухильному дотриманню заходів особистої безпеки при виявленні підозрілих предметів на місці події, вилученні вибухових та небезпечних речовин, навів декілька яскравих прикладів із своєї багаторічної практики, ще раз нагадав алгоритм дій у таких ситуаціях, також торкнувся таких важливих питань як порядок призначення та особливості проведення судової пожежно-технічної та судової вибухово-технічної експертиз. Окрему увагу фахівець приділив темі особливостей проведення судової електротехнічної експертизи, зокрема під час ОМП на пожежі, крадіжки електроенергії, вилученні об’єктів, співпраці з спеціалістом ДСНС, постановці запитань до експерта  тощо – оскільки спеціалісти Кіровоградського НДЕКЦ МВС України порівняно недавно отримали відповідний допуск до проведення цього виду експертизи і на сьогодні ще не всі підрозділи ГУНП в Кіровоградській області в повній мірі користуються отриманими можливостями.

Не меш зацікавлено була вислухана судовий експерт сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Владислава Смоколіна,  яки виступила із доповіддю «Особливості призначення та проведення будівельно-технічних, земельно-технічних, оціночно-будівельних та оціночно-земельних експертиз». Було задано низку запитань, що стосувалися важливих в технічному плані деталей досліджень у зазначеній сфері.

Незважаючи на те, що поняття дактилоскопії відома всім учасникам семінару і майже кожен із них в своїй практиці зіштовхувався із цим видом експертиз, доповідь на тему «Порядок призначення та особливості проведення судових трасологічних експертиз за експертною спеціальністю 4.6. «Дактилоскопічні дослідження», з якою виступив завідувач сектору дактилоскопічних  досліджень відділу криміналістичних видів досліджень Володимир Антоненко, була сприйнята з увагою та дискусією, адже ним було озвучено орієнтовний перелік питань, які виносяться на вирішення дактилоскопічної експертизи, найбільш проблемні випадки, що виникають під час дактилоскопіювання особи, надання об’єктів дослідження та зразків для порівняння тощо.

Після обговорення фахівці всім бажаючим надали інформаційні буклети із своїх експертних спеціальностей.

Сподіваємося, що подібні заходи в подальшому набудуть свою регулярність, адже важливим аспектом їх проведення є не тільки отримана учасниками інформація та знання, а й налагоджені контакти та комунікація, що в кінцевому результаті повинно позитивно вплинути на стан взаємодії між підрозділами НПУ та Експертної служби МВС України.