Представники Кіровоградського НДЕКЦ прийняли участь у міжнародній Інтернет-конференції

Працівники Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, крім виконання своїх безпосередніх професійних обов’язків, завжди активно займаються науковою роботою, навчанням та самовдосконаленням. Цього разу не стала виключенням й Міжнародна наукова-практична Інтернет-конференція «Стратегії інноваційного розвитку природничих дисциплін: досвід, проблеми та перспективи», яка була проведена в період з 1 березня по 16 квітня 2020 року на онлайн-платформі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).

З даним навчальним закладом у Центру склалися давні, дружні стосунки, на сьогодні проводяться та заплановано низка заходів у рамках підписаної угоди про співпрацю. Слід зазначити, що Кіровоградський НДЕКЦ МВС виступив одним із співорганізаторів наукового заходу. Саме тому представники Центру активно прийняли участь, незважаючи на специфічну та вузькопрофільну тематику конференції.

Зокрема, зі своїм баченням необхідного комплексу заходів щодо продовження роботи установи під час карантину за умови застосування засобів індивідуального та колективного захисту виступив директор Центру Максим Бабій, який, ґрунтуючись на отриманому досвіді керівника, підготував наукові тези на тему «Окремі питання організації діяльності установи в умовах карантину» ( тези).

Доповідь отримала схвальні відгуки та декілька доповнень та пропозицій.

Тему протидії розповсюдженню COVID-19 продовжили у своїй доповіді провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Центру кандидат юридичних наук, доцент Олександр Коломоєць та завідувач відділу забезпечення діяльності Центру Альона Підвальна, які у своїх тезах «Адміністративно-правовий аспект застосування спеціальних карантинних заходів, пов’язаних із COVID-19: світовий досвід» (тези ) здійснили аналіз як позитивних, так і негативних наслідків заходів, які вживають різні країни у цій сфері, запропонували класифікацію обмежувальних заходів та, відповідно,  країн, при цьому за критерій було обрано ефективність прийнятих заходів протидії пандемії тощо.

З професійним баченням окремих проблем та дій експерта під час огляду місця події виступили завідувач сектору біологічних досліджень та обліку відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів Центру Сергій Ворона та судовий експерт сектору трасологічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень Центру Ольга Ваніна, які підготували доповідь «Застосування спеціальних біологічних знань під час виявлення та вилучення слідів крові на місці події» (тези).

Вказані тези були розміщені на сайті навчального закладу, що дозволяє більшій аудиторії ознайомитися із їх змістом, а нещодавно всім учасникам конференції були вручені сертифікати та збірник матеріалів.

Вітаємо своїх колег, бажаємо не зупинятися на досягнутому та нових наукових здобутків!