На базі Устинівського відділення поліції відбувся науково-практичний семінар за участю працівників Кіровоградського НДЕКЦ МВС

У період поступового виходу із карантину, пов’язаного із пандемією COVID-19, почало відновлюватися проведення заходів, які були заплановані, але не реалізовані через розповсюдження хвороби.

Ще на початку року з метою покращення взаємодії підрозділів ГУНП в Кіровоградській області та Кіровоградського НДЕКЦ МВС керівництвом цих установ було прийнято спільне рішення щодо проведення низки заходів. Найбільш доцільною та ефективною формою було обрано формат виїзних науково-практичних семінарів. Як свідчить досвід перших таких виїздів, про які ми свого часу вже повідомляли (наприклад, до Кропивницького районного відділення поліції та Олександрівського відділення поліції  – це рішення виявилося цілком правильним – по-перше, на заході мають змогу бути присутні не тільки представники цільової аудиторії – слідчі та експерти-криміналісти, а й оперативні уповноваженні, дільничні інспектори поліції, інспектори ГРПП – загалом ті працівники поліції, які за родом своєї службової діяльності першими прибувають на місце події, забезпечують його охорону, допомагають керівнику СОГ при ОМП тощо. По-друге – вважаємо, що навіть за самих сприятливих обставин жоден керівник відділення/відділу поліції у сучасних складних умовах не зможе собі дозволити відрядити до обласного центру одночасно таку кількість особового складу.

Саме тому 5 червня 2020 року, у доволі прохолодний, як для початку літа день, на базі Устинівського відділення поліції Долинського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області відбувся науково-практичний семінар на тему «Першочергові дії СОГ при огляду місця події та правильність вилучення об’єктів» за участю працівників Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

На початку з вітальною промовою виступив начальник відділення підполковник поліції Дмитро Меделян, який подякував гостям за приїзд, винайдений час та побажав плідної праці. У відповідь провідний фахівець з організації наукової роботи ВЗД Кіровоградського НДЕКЦ МВС кандидат юридичних наук, доцент Олександр Коломоєць розповів про основну мету проведення науково-практичного семінару саме на базі відділення поліції, подякував господарям за гостинність та попросив максимально використати можливість спілкування із фахівцями Експертної служби.

Під час заходу із доповідями виступили завідувач сектору біологічних досліджень та обліку відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів Сергій Ворона, судовий експерт сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Владислава Смоколіна, завідувач сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Віктор Пічкуренко та завідувач сектору досліджень у сфері інформаційних технологій Андрій Лозовий.

Присутні мали змогу задати доповідачам запитання, що стосувалися як безпосередньо теми семінару, так і більш широкого спектру, бо очевидно, що Кіровоградський НДЕКЦ МВС був представлений фахівцями різного профілю, і дискусія не обмежилася лише питаннями правильності дій на місці правопорушення. Наприклад гості відповідали на запитання щодо можливості визначення зросту по фото або відеозапису, ідентифікації особи по татуюванню, визначення кольору верхнього одягу в темну пору доби, фіксації правопорушення під час повідомлення про крадіжку електроенергії тощо.

Як завжди після обговорення фахівці всім бажаючим надали інформаційні буклети із своїх експертних спеціальностей.

Сподіваємося, що подібні заходи в подальшому набудуть свою регулярність, адже важливим аспектом їх проведення є не тільки отримана учасниками інформація та знання, а й налагоджені контакти та комунікація, що в кінцевому результаті повинно позитивно вплинути на стан взаємодії між підрозділами НПУ та Експертної служби МВС України.