Особливості роботи судових експертів групи технічних досліджень документів Кіровоградського НДЕКЦ МВС – у сюжеті обласного телебачення

Напевне не знайдеться жодної людини, яка хоча б раз у своєму житті не читала захопливі детективні історії, у яких злодіїв викривають за допомогою тих чи інших доказів, наданих експертами. Сучасний кінематограф теж переповнений такими сюжетами, більшість з яких далекі від реаліїв життя та роботи експертів.

Поряд з цим можемо констатувати, що сьогодні збільшується вчинення низки кримінальних правопорушень, пов’язаних із різноманітними способами підробки підписів, документів, банкнот, що зумовлено, в першу чергу,  розвитком науково-технічного прогресу, широкого доступу населення до копіювальної техніки та програмного забезпечення.

Підтвердити або спростувати підозри як правоохоронців, так і юридичних або фізичних осіб щодо справжності того чи іншого документу чи підпису компетентні та мають можливості судові експерти Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Про особливості проведення такого роду експертних досліджень, про роботу експерта під час дослідження автентичності почерку, випадки із практики судового експерта розповіла знімальній групі обласного телеканалу «UA Кропивницький»  старший судовий експерт групи технічних досліджень документів та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Олена Луговська.

Звичайно, у трихвилинному сюжеті важко розкрити, навіть поверхово, хоча б  один із напрямків експертних досліджень у цій сфері, проте, на нашу думку, кореспонденту Ользі Проценко та оператору Руслану Фошці це вдалося на максимально інформативному рівні.

У першу чергу Олена розповіла, як відрізнити справжні банкноти від підробних, ступені захисту банкнот, випадки встановлення фактів  внесення змін у документ після його виготовлення, виявлення слабовидимих та невидимих записів тощо – ми не маємо намірів переповідати увесь сюжет, що вийшов у програмі «Новини на суспільному» обласного телебачення – пропонуємо переглянути його за посиланням на офіційному сайті телеканалу або на каналі в YouTube а такж на сторінці телеканалу  в Fasebook.

Хочемо також нагадати, що судові експерти Кіровоградського НДЕКЦ МВС на замовлення як правоохоронних органів, так і фізичних та юридичних осіб (тобто, це може фактично зробити кожен бажаючий) проводять експертні дослідження бланків документів, грошових знаків, марок акцизного збору, відбитків печаток, штампів, машинописних текстів, встановлюють факти і способи внесення змін у документ після його виготовлення, виявляють слабовидимі та невидимі записи, печатки тощо, проводять почеркознавчі експертизи з метою встановлення виконавця рукописного тексту та підпису.

Звертайтеся по безкоштовні консультації до нашого Центру за адресою: м. Кропивницький, вул. Вокзальна, 58, або ж за телефоном (095) 318-44-25 та на електронну адресу kirovograd@dndekc.mvs.gov.ua

Завжди будемо раді допомогти!