Не залишились осторонь чужої біди

Нажаль, наше життя – це не тільки праця, свята, побутові проблеми і сімейні радощі. Іноді – це й проблеми зі здоров’ям. Досить часто стається так, що у родичів хворої людини виникає проблема у донорах крові певної групи, яку важко вирішити, а коли це ще й не місцеві жителі  –  то такі проблеми подвоюються…

Незважаючи на всезростаючу силу соціальних мереж, на сьогодні одним із найдієвіших варіантів у таких випадках залишається звернення до колективів установ та організацій, в першу чергу це силові структури – поліцейські, рятувальники, національні гвардійці, віськовики  – вони є найбільш мобільними в цьому плані, постійно проходять медичні огляди, та й професійний відбір кандидатів на посаду робить свою справу.

Тому коли на соціальні сторінку Кіровоградського НДЕКЦ МВС звернулися родичі хворої – жительки одного із районів області, яка перебуває на лікуванні у Кіровоградському обласному онкологічному диспансері, колектив не залишився осторонь від чужої біди.

Справа в тому, що такі звернення, нажаль, не поодинокі, тому, незважаючи на вихідні дні, швидко було знайдено необхідну кількість донорів – цьому сприяло й згуртованість колективу, й наявність у сектору кадрового забезпечення списків осіб, які не мають протипоказань до здачі донорської крові.

Крім того окремі працівники Центру є постійними донорами й мають вже доволі солідний багаж кровоздач, а зовсім нещодавно прийняли активну участь у акції з нагоди Всесвітнього дня донора крові – про що ми вже писали .

Тож необхідну кількість крові було здано протягом двох днів, згідно графіку, який надали працівники Кіровоградської обласної станції переливання крові.

Участь у здачі крові прийняли:

Євгеній Шестопал – судовий експерт сектору дослідження зброї відділу криміналістичних видів досліджень;

Володимир Антоненко – завідувач сектору дактилоскопічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень;

Юлія Мітяй – старший судовий експерт сектору фізико-хімічних досліджень сектору досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Для Євгенія і Володимира – це вже не перша кровоздача, тому для них процедура пройшла буденно. Більше уваги працівниками станції було приділено Юлії – по-перше, вона вперше в своєму житті здавала кров, по-друге – має найрідкіснішу групу  – АВ (ІV) (Rh−) (в народі – «четверта мінус»), і вони дуже хотіли, щоб її перший досвід був позитивним. Ну а нам приємно, що люди так вболівають за свою справу.

Юля розповіла про свої враження – «Жодного негативу, запаморочення чи ще чогось не було, вигляду крові не боюся, адже маючи значний досвід роботи на  посаді судового експерта  – неодноразово зіштовхувалася з цим, а загалом – задоволена, що змогла приєднатися до такої благодійної справи і допомогти людині. Закликаю всіх, хто ще не визначився, чи чогось боїться, має якісь сумніви – долучатися до донорства!».

Хочемо зазначити – ми не хвалимось такою допомогою – ми хочемо щиро подякувати і своїм колегам, і всім, хто приходить на допомогу людям в таких складних життєвих ситуаціях, і одночасно нагадати про справу донорства крові всім, хто це може зробити за станом здоров’я але цього не робить – подумайте над цим, це не важко, це не страшно – це потрібно просто усвідомити і захотіти.

Також хочемо подякувати всім працівникам Кіровоградської обласної станції переливання крові за чуйність, увагу, відповідальність – коли б наші колеги не відвідували їхню установу – ми впевнені, що все пройде максимально комфортно і безпечно.