Фахівці Кіровоградського НДЕКЦ МВС прийняли участь у науково-практичному семінарі для працівників дізнання

24 липня 2020 року на базі ГУНП в Кіровоградській області відбувся науково-практичний семінар «Призначення та проведення досліджень і експертиз у аспекті вступу в дію норм законів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», до участі в якому було запрошено фахівців Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

Основною метою заходу було обговорення наявних проблем роботи підрозділів дізнання, які з’явилися в штатній структурі Національної поліції у зв’язку із вступом в силу норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», окреслення шляхів співпраці, зокрема й щодо Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

Захід проходив у режимі відео-селекторного зв’язку, учасниками були доволі широка аудиторія з числа працівників відділів та відділень поліції в Кіровоградській області – це і начальники слідства, слідчі, начальники секторів та їх підлеглі територіальних органів дізнання, уповноважені інших підрозділів розслідування кримінальних проступків.

Розпочав захід із вступним словом заступник начальника управління – начальник слідчого управління Валентин Кожухівський, який окреслив мету проведення науково-практичного семінару, коротко підбив підсумки роботи в нових умовах, озвучив проблемні моменти.

У подальшому слово взяв начальник відділу дізнання управління – Олег Калюжний, який детально зупинився на практиці роботи органів дізнання за час їх роботи (підрозділ почав працювати з 1 липня поточного року), наголосив на окремих позитивних зрушеннях, зупинився на кадрових проблемах, надав слово представникам Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

Старший судовий експерт групи технічних досліджень документів та обліку Кіровоградського НДЕКЦ МВС Олена Луговська подякувала за запрошення, надану можливість виступу та спілкування, адже від налагодженої взаємодії двох установ залежить результативність їхньої діяльності. Фахівець перед аудиторією витупила із доповіддю «Технічна експертиза документів: об’єкти, завдання, можливості», відповіла на запитання, в ході розмови було прийнято рішення про направлення інформаційних листів з даного виду експертизи в кожен структурний підрозділ.

У такому ж ракурсі продовжив семінар Юрій Павленко – завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Кіровоградського НДЕКЦ МВС, тема доповіді якого стосувалася безпосередньо профілю експертних спеціальностей очолюваного ним відділу – «Техніка безпеки та особливості вилучення об’єктів, які можуть бути віднесені до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів». Було наголошено на правильності вилучення об’єктів, приблизному переліку запитань, які необхідно ставити експерту, неухильному дотриманні заходів особистої безпеки під час вилучення та пакування наркотичних засобів тощо.

У підсумку було прийнято рішення про продовження такого роду заходів, налагодження взаємодії між установами, у найближчих планах – проведення круглого столу на цю тематику на базі Кіровоградського НДЕКЦ МВС а також низки виїзних науково-практичних семінарів на базі відділів та відділень ГУНП в області – як показує практика – це є найбільш дієвим видом навчання та налагодження співпраці.

Також хочемо подякувати керівництву ГУНП в Кіровоградській області за запрошення, теплий прийом та співпрацю.