Представники Кіровоградського НДЕКЦ МВС прийняли участь у військово-патріотичному вишколі «Рейд»

25 липня 2020 року фахівці Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на запрошення громадської організації «Центр оперативної тактичної підготовки «Цитадель»», що є відокремленим підрозділом Федерації військово-спортивного хортингу України, прийняли участь у військово-патріотичному вишколі «Рейд», який проходив на тактичному полігоні організації в м. Кропивницькому.

Даний захід був організований для дітей — членів низки патріотичних клубів Кіровоградської області, метою якого була пропаганда національно-патріотичного виховання, навчання молоді елементам оборони рідної землі, відпрацювання елементів захисту своєї території, дій на території, підконтрольній ворогом тощо.

Було організовано значну кількість локацій, що викликали непідробний інтерес як у дітей, так і в дорослих – це виступи кінологів, показові бої на ножах, показ новітнього військового обладнання та зброї від бійців 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, навчання з тактичної медицини, азів альпіністських навичок і багато іншого.

Багато присутніх висловлювали жаль, що на такий захід не можна було запросити більше гостей – на сьогодні в державі діють обмежувальні карантинні заходи.

Значна увага була прикута й до локації Кіровоградського НДЕКЦ МВС, де була представлена колекція вихолощених вибухових пристроїв та боєприпасів різних часів – від гранат першої світової війни до сучасних боєприпасів, захисне обладнання працівника вибухотехнічної служби та багато іншого.  Дитяча цікавість не знає меж –  починалося «А що це таке?», потім — «Невже це можна потрогати?», а закінчувалося – «Зніміть цей шолом, бо шия вже болить!».

Але й дорослі задавали багато запитань, на які фахово відповідав завідувач сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Віктор Пічкуренко. Особливу увагу він приділив заходам особистої безпеки, безпеці поводження з незнайомими, невідомими та підозрілими предметами, акцент було зроблено на роботі з дітьми – адже через свою дитячу безпосередність, цікавість, безпечність та незнання — це найбільш вразливий контингент.

Важко порахувати, скільки було зроблено фото в цей день на нашій локації, думаємо, що скоро це можна буде побачити в соціальних мережах, але дорослі фотографувалися якщо не більше від дітей, то вже точно  — не менше!

Хочемо подякувати організаторам цього заходу, в першу чергу голові Центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель» Олегу Ковальчуку, за їхню таку потрібну працю та запрошення.

Нам це було цікаво, корисно, і саме головне – приємно і радісно, що такі заходи проводяться в нашій державі і ми змогли долучитися до виховання майбутнього покоління патріотів та захисників Батьківщини – адже по запитаннях окремих гуртківців можна судити про значний рівень знань у військовій сфері їхніх вихованців!

Сподіваємося, що організатори і в подальшому будуть запрошувати на подібні заходи наших фахівців, ми зі своєї сторони хочемо запевнити, що прикладемо всіх зусиль, щоб наша присутність  була цікавою, корисною та навальною в усіх аспектах.