Представники Кіровоградського НДЕКЦ МВС прийняли участь у семінарі-практикумі для керівників відділів та відділень поліції Кіровоградської області

 

4 серпня 2020 року на базі ГУНП в Кіровоградській області відбувся семінар-практикум для керівників відділів та відділень поліції ГУНП в Кіровоградській області, до участі в якому було запрошено фахівців Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

Основною метою заходу було удосконалення навичок управлінської діяльності, упровадження в практичну діяльність досягнень науки, передових форм і методів роботи, навчання необхідним знанням і спеціальним навичкам для успішного виконання своїх обов’язків поліцейськими.

У зв’язку із карантинним заходами в державі кількість учасників була обмежена, тому захід було розбито на декілька етапів. Звичайно, його особливістю було живе спілкування з керівниками структурних підрозділів поліції області –  нагода, яка випадає не часто. Тому якось непомітно формат семінару-практикуму перейшов у формат круглого столу.

Доповідачу – Юрію Павленку, завідувачу відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Кіровоградського НДЕКЦ МВС під час доповіді на тему «Порядок призначення та особливості проведення судових експертиз за експертною спеціальністю 8.6 «Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів» було задано значну кількість запитань, основні з низ стосувалися форми співпраці, термінів виконання експертиз, правильності упакування об’єктів, поставлених експертам запитань тощо.

Значну увагу у виступі було приділено новим можливостям фахівців Кіровоградського НДЕКЦ МВС як у даному виді експертних досліджень, так і в низки інших (зокрема це дослідження спиртовмісних сумішів та нафтопродуктів), що стало можливим завдяки отриманню Центром нового сучасного газового хроматографа з масселективним детектором SHIMADZU Nexis GC-2030.

На фото – SHIMADZU Nexis GC-2030

У подальшому був виступ Олександра Коломойця – кандидата юридичних наук, доцента, провідного фахівця з організації наукової роботи Кіровоградського НДЕКЦ МВС, основним питанням якого була взаємодія між установами, формами співпраці та навчання тощо. Оскільки досить часто під час попередньої доповіді звучала фраза типу «От би наші слідчі та дізнавачі це почули», то було обговорено можливість виїзду фахівців Кіровоградського НДЕКЦ МВС в райони на місця – як свідчить практика – це є найбільш дієвим способом комунікації у таких випадках, про що ми не раз писали – це проведені науково-практичні семінари на базі Олександрівського, Кропивницького, Устинівського, Бобринецького, Компаніївського ВП ГУНП в Кіровоградській області.

Можемо впевнено стверджувати, що в той час таке  рішення виявилося цілком правильним – по-перше, на заході мають змогу бути присутні не тільки представники цільової аудиторії – слідчі та експерти-криміналісти, а й оперативні уповноваженні, дільничні інспектори поліції, інспектори ГРПП – загалом ті працівники поліції, які за родом своєї службової діяльності першими прибувають на місце події, забезпечують його охорону, допомагають керівнику СОГ при ОМП тощо. По-друге – вважаємо, що навіть за самих сприятливих обставин жоден керівник відділення/відділу поліції у сучасних складних умовах не зможе собі дозволити відрядити до обласного центру одночасно таку кількість особового складу. Нажаль, введені в державі карантинні заходи кардинально вплинули на всі домовленості та плани.

Ще більшої актуальності така форма набуває у зв’язку із вступом у силу норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» та створення в штатній структурі Національної поліції підрозділів дізнання. Тому в найближчий час вся інформація та всі питання, які були обговорені на заході будуть винесені на розгляд керівництва установ, і навіть не сумніваємося в тому, що будуть підтримані та акумульовані у вигляді розпорядчих документів щодо проведення низки заходів науково-практичного спрямування.

Для цього є всі можливості, а головне – потреба сьогодення та бажання всіх сторін! Сподіваємося на подальшу тісну співпрацю із колегами, завжди готові до участі в будь-яких заходах.