Направлено Інформаційні листи до відділень та відділів ГУНП в Кіровоградській області

Нещодавно у своїй публікації ми розповідали про науково-практичний семінар «Призначення та проведення досліджень і експертиз у аспекті вступу в дію норм законів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», який відбувся на базі ГУНП в Кіровоградській області, до участі в якому було запрошено фахівців Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

Особливістю цього заходу було те, що він проводився для широкої категорії працівників поліції, але основною його цільовою аудиторію були працівники підрозділів дізнання. Як відомо, дані підрозділи нещодавно з’явилися в штатній структурі Національної поліції у зв’язку із вступом в силу норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».

Під час семінару було озвучено низку проблемних питань, зокрема щодо підготовки та призначення судово-почеркознавчих експертиз та технічних експертиз документів. Відповівши на запитання учасників дискусії та розуміючи, що дане питання повністю не закрите, старший судовий експерт групи технічних досліджень документів та обліку Кіровоградського НДЕКЦ МВС Олена Луговська прийняла рішення щодо направлення відповідних інформаційних листів до  структурних підрозділів ГУНП в Кіровоградській області.

На виконання резолюції науково-практичного семінару та своєї обіцянки фахівець підготувала Інформаційні листи щодо підготовки та призначення судово-почеркознавчих експертиз та технічних експертиз документів та направила їх до кожного відділу та відділення поліції в області.

Здається, звичайна, рутинна робота, нічого такого особливого, щоб заслуговувало на увагу та публікацію – але, по-перше, це свідчення виконавської дисципліни спеціаліста, по-друге – тільки виконавці можуть зрозуміти, скільки Олена витратила свого часу (одні супровідні документи чого варті!) поряд з виконанням своїх безпосередніх обов’язків, по-третє – це вболівання за свою справу, намагання якнайшвидше, уникаючи непотрібних проблем, налагодити співпрацю із новим структурним підрозділом Національної поліції України.

Сподіваємося, що наші колеги також скористаються прикладом Олени, адже на сьогодні подібні Інформаційні листи підготовлено 100% по всіх видах експертних досліджень, що виконуються Центром. Такий спосіб комунікації, можливо, не є одним із найдієвіших на сьогодні, проте дозволяє одночасно охопити значну кількість працівників поліції, донести загальні  базові вимоги щодо особливостей призначення того чи іншого виду експертизи, і головне – надає можливість налагодити контакти, адже у кожному з них є телефони експерта, яку можна зателефонувати у будь-яку хвилину та проконсультуватися з певних питань – а їх, повірте, виникає багато, особливо на першочерговому етапі своєї службової діяльності.

Також сподіваємося, що завдяки всілякій підтримці та розумінню з боку керівництва як ГУНП в Кіровоградській області, так і Кіровоградського НДЕКЦ МВС, за короткий час ми зможемо підняти на якісно новий рівень співпрацю між працівниками обох установ. Для цього вже заплановано та реалізується низка заходів, зокрема з виїздом на місця, про які ми вам розповімо незабаром.