Екологія починається з тебе

Щодня тисячі тон пластику та інших небезпечних речовин у вигляді побутових відходів в Україні у кращому разі потрапляють на звалище, залишаючи нашим внукам і правнукам цю міну сповільненої дії, у гіршому — … . Впевнені, що Україна має долучитися до досвіду провідних країн світу, де переробка побутових відходів (не плутати із «захороненням»!) налагоджена на такому рівні, що окремі країни закуповують сміття у своїх сусідів.

А все починається із сортування відходів у кожному обійсті чи кожній квартирі. Тут немає нічого складного – достатньо ініціативи, бажання і трішки часу. Ну і звичайно ж  — просвітницька робота, яку необхідно проводити ще з садочка.

Колектив Кіровоградського НДЕКЦ МВС вже досить довгий час співпрацює з різними волонтерськими організаціями щодо збору пластику, за що має декілька подяк від них.

А нещодавно було вирішено долучитися ще й до збору використаних елементів живлення – адже лише одна невеличка батарейка може забруднити до 20 метрів кубічних нашої землі! Для цього поряд з ємністю для збору пластику ми встановили і ємність для збору відпрацьованих елементів живлення.

Є попередня домовленість з одною із організацій щодо передачі забраного на утилізацію (нажаль, цього в Україні  поки що не роблять), про що ми вам розповімо у найближчому майбутньому.

Ми також закликаємо долучитися до такого простого і в той же час такого необхідного заходу всіх! Це ж зовсім не важко – для цього не потрібні ні фінанси, ні дозволи, і за нас з вами цього не зробить ніхто – ні Президент, ні комунальні служби, ні волонтери, ні іноземці… Тільки ми самі — для початку зробіть перший крок — встановіть на вході у свою організацію (під’їзд, гараж, на вулиці) дві ємності, підпишіть, контролюйте їх наповнення. І наші нащадки скажуть вам спасибі за кожну кришечку, кожну батарейку, які не потрапили у нашу землю!