Представники Кіровоградського НДЕКЦ МВС прийняли участь у роботі круглого столу «Забезпечення прав людини при проведенні виборчого процесу в Україні»

11 листопада 2020 року на базі Льотної академії Національного авіаційного університету, що в Кропивницькому в режимі відеоконференції було проведено круглий стіл на тему «Забезпечення прав людини при проведенні виборчого процесу в Україні», в роботі якого прийняли участь представники Кіровоградського науково-дослідно експертно-криміналістичного центру МВС України.

Слід зазначити, що проведення даного заходу було заплановано ще до проведення виборів до органів місцевого самоврядування, які відбулися в нашій країні 25 жовтня 2020 року. Проте несприятлива епідеміологічна ситуація внесла свої корективи, адже було не тільки перенесено дату проведення круглого столу, а і змінено його формат.

Організатори зазначили, що в розпал двох знакових виборчих кампаній – в Україні та США, тема виявилася актуальною та настільки цікавою, що заявку на участь у роботі заходу подали близько 60 науковців, студентів  та практичних працівників низки державних органів. Звичайно, формат такого наукового заходу як круглий стіл не передбачає можливості для виступу такої кількості бажаючих, тому оргкомітет задумався над проведення науково-практичної конференції на подібну тематику.

Від Кіровоградського науково-дослідно експертно-криміналістичного центру МВС України з доповіддю на тему «Проблеми дотримання виборчих прав осіб, задіяних у виборчому процесі» виступив кандидат юридичних наук, доцент, провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Олександр Коломоєць.

А взагалі заявку на участь у заході подали близько 20-ти працівників Центру. Тематика доповідей охоплювала досить широкий спектр проблем – від загально-теоретичних аспектів виборчого права до окреслення можливостей судової експертизи під час розслідування порушень виборчого процесу.

У роботі круглого столу прийняли також участь представники Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Кіровоградській області, Кропивницького  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, кафедри права та правого регулювання авіаційної діяльності Льотної академії НАУ та здобувачі вищої освіти, котрі є членами юридичної клініки «Юрконсалт» Льотної академії НАУ.

Ми дякуємо колегам із Льотної академії НАУ за надану можливість долучити до наукової дискусії, сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Фото з сайту Льотної академії  НАУ