На базі Кіровоградського НДЕКЦ МВС було проведено навчально-практичний семінар для студентів Льотної академії НАУ

На прохання деканату факультету менеджменту Льотної академії НАУ 3 лютого 2021 року за участю студентів 3-го курсу групи 1081 П спеціалізації «правове регулювання авіаційної діяльності» на базі Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України було проведено навчально-практичний семінар ««Забезпечення прав людини при розслідуванні правопорушень, пов’язаних із подіями на повітряному транспорті».

До участі в навчальному заході також було запрошено представників Кропивницького місцевого центру з надання вторинної правової допомоги та Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Розпочав роботу заходу Олександр Коломоєць – кандидат юридичних наук, доцент, провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Кіровоградського НДЕКЦ МВС, який привітав усіх з початком навчально-практичного семінару, представив учасників, оголосив порядок денний та висловив сподівання плідної співпраці. У подальшому розповів про діяльність Кіровоградського НДЕКЦ МВС, поняття експертизи та експертного дослідження, наявні акредитовані напрямки, види експертних досліджень, які проводяться в Центрі.

Продовжив семінар Сергій Зеленський – кандидат юридичних наук, доцент,, доцент кафедри права та правового регулювання авіаційної діяльності  Льотної академії НАУ, який розповів про діяльність Державної авіаційної служби України та її роль під час розслідування пригод та різного роду інцидентів з повітряними суднами в нашій державі.

У подальшому слово взяла Вікторія Драбина – головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини сектору судової роботи та міжнародного співробітництва у Кіровоградській області відділу судової роботи та міжнародної правової допомоги Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), яка розповіла про роботу установи, яку вона представляє а також про напрям своєї діяльності. Нею були озвучені  факти звернень громадян України на низки інших європейських країн до ЄСПЛ у випадках подій з авіатранспортом, наведено приклади як задоволення таких позовів цією судовою інстанцією та і відмов, надана характеристика основним детермінантам, що призводять до вказаних звернень.

Анастасія Мироненко – заступник начальника відділу Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у своїй доповіді розповіла майбутнім юристам про діяльність Центру, підстави звернень по допомогу, різноманітні факти надання безоплатної правової допомоги із своєї практики. Значну увагу було приділено питанню звернень громадян у випадку порушення їхніх прав, пов’язаних із діяльність авіаційного транспорту взагалі так і під час введених в нашій державі карантинних заходів.

Студентка 3-го курсу групи 1081 П Льотної академії НАУ Аліна Байрактар  у своєму виступі торкнулася тематики наукових досліджень та їх значення для практичної діяльності юриста, зокрема нею було проаналізовано основні методи наукових досліджень, розкрито поняття наукового дослідження та його види, детально охарактеризовано такі види досліджень як наукові тези та наукова стаття.

Зазначимо, що навчальний захід проходив в невимушеній атмосфері, кожен виступ супроводжувався значною кількістю доповнень, уточнень та запитань.

При підведенні підсумків навчального заходу було вирішено продовжити співпрацю, яка вже багато років здійснюється між двома установами в межах Договору про співпрацю в сфері освіти на науки, зокрема було отримано запрошення від гостей з візитом у відповідь. Також було обговорено можливість відновлення залучення фахівців Центру до освітнього процесу в академії  – а це читання лекцій відповідної тематики та проведення бінарних практичних занять.

І як завжди – по закінченню навчального заходу – цікава та пізнавальна екскурсія для наших гостей по Центру, наочне ознайомлення із специфікою діяльності та видами експертних досліджень, лабораторіями та спеціальною технікою. На нашу думку така екскурсія за своєю значимістю має не меншу вагу ніж сам семінар для процесу становлення фахівця-юриста високої кваліфікації. Студенти відвідали сім локацій, отримали незабутнє враження, виділений на екскурсію час був перевершений майже вдвічі!

Дякуємо колегам та студентам за співпрацю, сподіваємо на її продовження, завжди раді бачити вас у себе!