Фахівці Кіровоградського НДЕКЦ МВС взяли участь у навчальному тренінгу для працівників прокуратури області

30 березня 2021 року на базі Кіровоградської обласної прокуратури було проведено навчальний тренінг на тему «Особливості виконання функцій прокуратури з питань захисту інтересів дітей та протидії насильству», участь у якому взяли фахівці Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Цільовою аудиторією даного заходу були працівники відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству обласної прокуратури та ювенальні прокурори обласних прокуратур, відповідальні за здійснення діяльності щодо захисту інтересів дітей та протидії насильству.

Під час тренінгу обговорювалося досить широке коло питань, зокрема основні новели у сфері ювенальної юстиції, пріоритети в здійсненні представницької діяльності у сфері охорони дитинства, основні недоліки та шляхи їх вирішення, аналіз прорахунків, що допускаються слідчими та залишаються поза увагою процесуальних прокурорів під час досудового розслідування кримінальних проваджень відносно дітей тощо.

На запрошення організаторів у якості спікерів виступили також фахівці Кіровоградського НДЕКЦ МВС, тематика доповідей яких було максимально зорієнтована до основної теми навчального тренінгу, зокрема:

Наталя Авдієнко – завідувачка відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності, яка розкрила особливості призначення та проведення досліджень за експертною спеціальністю 12.1 «Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів».

Владислава Смоколіна – завідувачка сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності, яка розкрила порядок призначення та особливості проведення судових експертиз за чотирма експертними спеціальностями, за якими має підтвердження кваліфікації судового експерта, але основну свою увагу зосередила на експертних спеціальностях 10.10. «Визначення оціночної вартості будівельних об’єктів та споруд»    та 10.14. «Оцінка земельних ділянок», які мають, як свідчить практика,  важливе значення при здійсненні діяльності у сфері  забезпечення прав дітей.

Діна Швиданенко – завідувачка сектору економічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності, яка детально зупинилася на порядку призначення та особливості проведення судових експертиз за експертними спеціальностями 11.1 «Дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності», 11.2 «Дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій» та 11.3 «Дослідження документів фінансово-кредитних операцій».

Фахівці відповіли на запитання працівників прокуратури, узгодили позиції по окремим проблемним питанням, зокрема й щодо процедури призначення експертиз та надали свої контактні дані.

Вважаємо, що захід був корисний для всіх його учасників, адже тема навчального тренінгу була надактуальною та злободенною, на даний час широко дискутується громадською спільнотою та має значний суспільний резонанс. Сподіваємося, що напрацьовані сьогодні контакти та зв’язки підвищать рівень співпраці та координації всіх суб’єктів захисту інтересів дітей та протидії насильству.