Екскурсія по Кіровоградському НДЕКЦ МВС для дітей – вихованців дитячого будинку “Наш дім”

28 квітня 2021 року до Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на екскурсію завітали гості – вихованці комунального закладу «Дитячий будинок «Наш дім» Кропивницької міської ради».

Слід зазначити, що екскурсія відбулася за ініціативи та підтримки працівників сектору ювенальної превенції Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області.

На початку зустрічі з розповіддю про Центр та роботу судових експертів, види експертних досліджень та заходи, які проводяться працівниками Центру виступив Олександр Коломоєць – провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

Жанна Загородня – майор поліції, старший інспектор сектору ювенальної превенції Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області розповіла дітям про окремі заходи безпеки в побуті, під час навчання та в мережі Інтернет, провела короткий інструктаж щодо поведінки під час екскурсії.

У подальшому наші гості відвідали п’ять локацій:

Дар’я Коваленко  – старший судовий експерт сектору дактилоскопічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень розповіла про історію виникнення дактилоскопічної експертизи, її загальне призначення, використання властивостей відбитків пальців при розслідування кримінальних правопорушень тощо.

Кожний із дітей мав змогу самостійно «виявити» свої відбитки долонь на папері та отримав їх у подарунок на пам’ять про екскурсію.

Оксана Личко – старший судовий експерт сектору почеркознавчих досліджень відділу криміналістичних видів досліджень розповіла про дослідження, які проводяться у її секторі, методи виявлення підроблених грошей, наочно продемонструвала можливості спеціальних пристроїв, за допомогою яких експерти виявляють ознаки підробки тощо.

Сергій Горчинський – завідувач сектору досліджень зброї відділу криміналістичних видів досліджень свою розповідь розпочав із заходів безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю, видами відповідальності, яка передбачена за незаконне зберіганні та носіння холодної та вогнепальної зброї. У подальшому розповів про діяльність свого сектору, види експертиз, які виконуються, продемонстрував та розповів про окремі зразки вогнепальної та холодної зброї.

Аркадій Прошаченко – головний судовий експерт-вибухотехнік сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень особливу увагу у своїй розповіді приділив заходам безпеки при поводженні з невідомими та вибухонебезпечним предметами та дії у випадку їх виявлення, розповів про загальні властивості бойових вибухових пристроїв, їх небезпеку, вражаючі елементи тощо. На прохання вихователів розповів про небезпечність сучасних піротехнічних засобів, від яких досить часто насамперед, у силу своєї необізнаності та безпечності, страждають діти.

На пам’ять гостями було зроблено чимало фото.

Олександр Пушкарь – судовий експерт сектору досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів, розповів про діяльність свого відділу та види експертиз, які проводяться ним та його колегами. Звичайно, особливу увагу звернув на недопустимість виживання наркотичних засобів, види наркотичних засобів, їх вплив на організм людини тощо.

У подальшому фахівець продемонстрував роботу низки спеціальних апаратів, які використовуються судовими експертами при проведенні експертиз.

Як і в інших випадках, дітьми було задано безліч запитань, що стосувалися як діяльності Експертної служби МВС, так і багатьох суміжних тем.

По закінченні екскурсії за традицією було зроблено колективне фото на пам’ять, а Наталія Вінницька – директор дитячого будинку подякувала колективу за цікаву та змістовну екскурсію, від імені вихованців запросила з візитом-відповіддю.

Фото із сторінки директора дитячого будинку “Наш дім” Наталії Вінницької на Facebook

Ну і звичайно, що в переддень такого світлого свята як Великдень колектив Кіровоградського НДЕКЦ МВС не зміг відпустити своїх гостей без смаколиків та гостинців, які придбали за власний кошт.

Від себе зазначимо, що нам було дуже цікаво провести час з такими дітьми, імпонувала їхня безпосередність, завзятість та дружність, дитяча допитливість та розсудливість дорослих. Тому впевнені, що це не остання наша зустріч – завжди раді бачити таких гостей у себе!