Фахівці Кіровоградського НДЕКЦ МВС провели практичне заняття для курсантів відомчих навчальних закладів

15 липня 2021 року експерти-біологи сектору біологічних досліджень та обліку Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Сергій Ворона та Тетяна Михальська провели бінарне практичне заняття на тему «Залучення спеціаліста-біолога до ОМП та інших слідчих (розшукових) дій, порядок направлення об’єктів для проведення судової біологічної експертизи» із групою курсантів відомчих навчальних закладів системи МВС України, які на даний час проходять навчальну практику у структурних підрозділах ГУНП в Кіровоградській області.

Під час заняття було розглянуто такі питання як випадки залучення експерта-біолога до огляду місця події, особливості виявлення, фіксації та вилученні слідів біологічного походження, які у подальшому досліджуються шляхом імунологічних та молекулярно-генетичних методів, поведінка працівників поліції, які залучаються до охорони місця події та проведення огляду тощо.

Також значну увагу було приділено порядку призначення та особливостям проведення судових експертиз за експертними спеціальностями 9.3 «Імунологічні дослідження», 9.5 «Молекулярно-генетичні дослідження» та 9.6. «Дослідження волосся».

Як завжди, значну частину викладення матеріалу фахівці присвятили прикладам зі своєї багаторічної практики, що викликало жвавий інтерес курсантів, про що свідчила значна кількість запитань.

Сподіваємося, що подібні заходи стануть систематичними, що якісно вплине на стан взаємодії підрозділів Національної поліції України з підрозділами Експертної служби МВС під час розслідування та розкриття кримінальних правопорушень а також підготовки майбутніх працівників поліції.