Фахівці Кіровоградського НДЕКЦ МВС провели заняття з працівниками Олександрійського РВП

11 жовтня 2021 року фахівці Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України провели заняття з працівниками поліції на базі Олександрійського районного відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області.

Цільовою аудиторією були працівники слідства та дізнання, а основною темою – питання вдосконалення взаємодії в службовій діяльності, які потребують додаткових роз’яснень щодо проведення будівельно-технічної, економічної, трасологічної, хімічної експертиз та інших питань, які виникають під час вилучення та пакування об’єктів досліджень.

Розпочав заняття Андрій Одарченко – заступник директора Кіровоградського НДЕКЦ МВС, який подякував господарям за теплий прийом, представив своїх колег, навів найбільш проблемні типові приклади з практики роботи фахівців експертної служби, розповів, що на захід приїхали не лише судові експерти, а й завідувач сектору документального забезпечення, оскільки, як свідчить практика, існує реальна потреба виступу саме цього працівника Центру перед працівниками поліції. Крім цього всі бажаючі мали змогу отримати Інформаційні листи щодо особливостей призначення та проведення з усіх експертних спеціальностей, які проводяться в Центрі. Наголосив, що найголовнішим у них є контактні дані фахівців, до яких можна завжди звернутися за консультацією.

У подальшому до слова були запрошені:

Ярослав Вишневий – завідувач сектору трасологічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень;

Діна Швиданенко – завідувач сектору економічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності;

Наталія Коваленко – завідувач сектору документального забезпечення;

Юлія Кузьменко – судовий експерт сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності;

Юрій Павленко – завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів.

У виступах фахівців-експертів висвітлювалися як проблемні моменти вилучення об’єктів на місці події, пакування, оформлення та призначення окремих видів експертиз працівниками слідства та дізнання, так і пропозиції щодо їх усунення, покращання взаємодії у конкретному напрямку.

Можемо впевнено стверджувати, що саме проведення заходів «на виїзді» має найбільший ефект –  по-перше, на заході мають змогу бути присутні не тільки представники цільової аудиторії – слідчі, експерти-криміналісти та дізнавачі, а й оперативні уповноваженні, дільничні інспектори поліції, інспектори ГРПП – загалом ті працівники поліції, які за родом своєї службової діяльності першими прибувають на місце події, забезпечують його охорону, допомагають керівнику СОГ при ОМП тощо. По-друге – вважаємо, що навіть за самих сприятливих обставин жоден керівник відділення/відділу поліції у сучасних складних умовах не зможе собі дозволити відрядити до обласного центру одночасно значну кількість особового складу.

У свою чергу хочемо висловити подяку колегам за запрошення, сподіваємося на подальшу тісну співпрацю, завжди готові до участі в будь-яких заходах, які б сприяли налагодженню тісних контактів та підвищенню рівня взаємодії між двома службами.