До Кіровоградського НДЕКЦ МВС на екскурсію завітали ліцеїсти

25 жовтня 2021 року до Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України в гості завітали учні 11 класу української філології комунального закладу «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького».

Слід зазначити, що з проханням про таку екскурсію до свого класного керівника звернулися самі діти, як пояснили – під враженням від розповіді своїх друзів з паралельного класу, які нещодавно побували у нас в гостях.

Відразу слід зазначити, що захід відбувся з суворим дотриманням всіх протиепідеміологічних заходів – дотримання маскового режиму, група у кількості 10 учнів, за можливості – соціальна дистанція тощо.

Традиційно на початку екскурсії Олександр Коломоєць – провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Кіровоградського НДЕКЦ МВС для гостей провів короткий інструктаж з техніки безпеки під час перебування у приміщеннях Центру, в подальшому розповів про Кіровоградський НДЕКЦ МВС та роботу судових експертів, види експертних досліджень та заходи, які проводяться працівниками Центру тощо.

У подальшому гості відвідали п’ять локацій, на яких ознайомилися із історією виникнення дактилоскопічної експертизи, її загальним призначенням, використанням властивостей відбитків пальців при розслідування кримінальних правопорушень, заходами безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю, видами відповідальності, яка передбачена за незаконне зберіганні та носіння холодної та вогнепальної зброї, заходами безпеки при поводженні з невідомими та вибухонебезпечним предметами,  діями у випадку їх виявлення, загальними властивостями бойових вибухових пристроїв, їх вражаючими властивостями, небезпечністю сучасних піротехнічних засобів, видами наркотичних засобів, їх вплив на організм людини, особливості вилучення біологічних об’єктів з місця події, їх зберігання та багато чого іншого.

За встановленою у нас традицією на згадку про проведений час було зроблено колективне фото на пам’ять.

По завершенні заходу Оксана Коренчук – класний керівник, від імені всіх дітей подякувала працівникам Кіровоградського НДЕКЦ МВС за цікавий та інформацій захід, висловив сподівання, що подібні екскурсії для вихованців освітнього закладу будуть і в подальшому, оскільки мають не тільки пізнавальне значення, а й значний профілактичний ефект. Пообіцяла, що обов’язково приведе на екскурсію іншу частину класу, яка, через карантинні обмеження, не мала змоги бути присутньою цього разу.

Ми теж дякуємо гостям за добрі слова на нашу адресу і хочемо запевнити, що завжди раді бачити у себе таких цікавих, життєрадісних та допитливих дітей.