Фахівець Кіровоградського НДЕКЦ МВС взяла участь у науково-практичній конференції

Владислава Смоколіна – завідувач сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України взяла участь у роботі науково-практичної конференції «Визначення вартості нерухомого майна станом на дату в минулому. Проблематика та шляхи вирішення проблемних питань», яка проходила 26 жовтня 2021 року на базі Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Головною метою проведення наукового заходу було досягнення взаєморозуміння та покращення взаємодії сторін, зацікавлених у визначенні вартості нерухомого майна станом на дату в минулому, висвітлення та винесення на обговорення проблемних питань щодо визначення вартості нерухомого майна станом на дату в минулому тощо.

Відкрив науковий захід з вітальною промовою Юрій Чечіль – заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

У подальшому доповідачами було озвучено широке коло питань, зокрема:

існування нерухомої речі як об’єкту цивільних прав;
ризики втрати чи зміни титулу нерухомої речі;
дії судового експерта в умовах не визначеності вартості;
визначення вартості землі станом на дату в минулому;
застосування геоінформаційних технологій для визначення вартості об’єкта нерухомості та проведення аналізу ринку;
міжнародна практика участі оцінювачів у судовому процесі;
доказове значення висновку у ймовірній (вірогідній) формі по результатах проведення експертиз з оцінки майна;
визначення вартості нерухомого майна станом на дату в минулому;
процесуальні особливості щодо збирання матеріалів для проведення досліджень з визначення вартості об’єктів, зокрема і станом на дату в минулому;
обґрунтування вибору видів вартості для об’єктів з обмеженням щодо їх відчуження, сформованих з недотриманням (порушенням) діючого законодавства;
позиції судових експертів у випадках неможливості визначення вартості.

Учасниками конференції були фахівці – представники ініціаторів проведення досліджень, експертної спільноти, регулятора оціночної діяльності, вищих навчальних закладів, оціночної спільноти тощо.

Хочемо подякувати всім, хто був задіяний у організації даного наукового заходу, було цікаво, пізнавально, інформативно, сподіваємося на продовження такої співпраці, навчання, обміну досвідом.

Традиційно нашій колезі бажаємо продовжувати постійно підвищувати свою кваліфікацію та вдосконалювати фахову майстерність  – крок за кроком на шляху до вершини під назвою «професіоналізм»!