На базі Кіровоградського НДЕКЦ МВС було проведено практичне заняття для студентів факультету менеджменту Льотної академії НАУ

29 жовтня 2021 року на базі Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України для студентів 1-го курсу факультету менеджменту Льотної академії Національного авіаційного університету було проведено бінарне практичне заняття на тему «Поняття та сутність проведення судових експертиз у будівельній, економічній та товарознавчих сферах».

До його проведення були залучені фахівці Кіровоградського НДЕКЦ МВС та навчального закладу.

Розпочала заняття Зінаїда Смутчак – докторка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри менеджменту та економіки Льотної академії Національного авіаційного університету, яка розкрила основну мету, оголосила план заняття та форму його проведення, представила співдоповідачів та надала їм слово.

Про поняття судового експертного дослідження взагалі та особливості призначення та проведення досліджень за експертною спеціальністю 12.1 «Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів» розповіла Юлія Колос – судова експертка сектору товарознавчих та гемологічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Кіровоградського НДЕКЦ МВС.

У подальшому до слова була запрошена Владислава Смоколіна – завідувачка сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Кіровоградського НДЕКЦ МВС. Вона розповіла про порядок призначення та особливості проведення судових експертиз за чотирма експертними спеціальностями, за якими має підтвердження кваліфікації судового експерта, але основну свою увагу зосередила на експертній спеціальності 10.6. «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів».

Наступний співдоповідач – Діна Швиданенко – завідувачка сектору економічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Кіровоградського НДЕКЦ МВС у своїй розповіді студентам особливу увагу звернула на дотримання чинного законодавства під час роботи за своєю майбутньою спеціальністю, можливу відповідальність за його порушення, навела декілька прикладів із свого професійного досвіду. Також детально зупинилася на порядку призначення та особливостями проведення судових експертиз за експертними спеціальностями 11.1 «Дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності», 11.2 «Дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій» та 11.3 «Дослідження документів фінансово-кредитних операцій».

Під час доповідей студентами було задано значну кількість запитань, обговорено декілька варіантів розвитку тих чи інших подій, дію чинного законодавства у економічній галузі. Виступи доповідачів супроводжувалися презентацією фото з об’єктів нерухомості, графіками та діаграмами, що значно підвищило сприйняття матеріалу.

Підвела підсумки заняття Надія Коваленко – кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри менеджменту та економіки Льотної академії Національного авіаційного університету, яка звернула увагу студентів на фаховість співдоповідачів, використання ними професійної термінології та володіння спеціальними знаннями, наголосила на важливість сьогодні бути професіоналом у своїй професії. Подякувала за доповіді колегам та співпрацю, висловила сподівання, що вона буде продовжена у майбутньому, запросила із візитом-відповіддю.

Як завжди по закінченню заняття для гостей було проведено інформаційно-пізнавальну екскурсію по Центру, наочно продемонстровано специфіку діяльності та види експертних досліджень, ознайомлено із роботою спеціальних приладів та пристроїв – студенти відвідали п’ять локацій, які справили на них незабутні враження.

Сподіваємося, що отриманні студентами під час даного заняття знання та професійні навички стануть ще одною сходинкою до їх становлення як фахівців високої кваліфікації!

У свою чергу також дякуємо колегам та студентам за співпрацю, сподіваємося на її продовження, завжди раді бачити вас у себе!