Зустріч з представниками Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)

2 червня 2022 року у Кіровоградському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбулася робоча зустріч спеціалістів сектору судової роботи та міжнародного співробітництва у Кіровоградській області відділу судової роботи та міжнародного співробітництва у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Вікторії Драбини та Олега Дерев’янка із судовими експертами.

Одним із основних питань було інформування присутніх про порядок захисту прав, свобод і законних інтересів громадян в умовах триваючої повномасштабної війни росії проти України.

Зокрема, Олег Дерев’янко розповів про основні аспекти порядку повернення незаконно переміщених або утримуваних на території іноземної держави дітей на підставі Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, яка була укладена в рамках Гаазької конференції з міжнародного приватного права ще у 1980 році та набула значного поширення у світі.

В свою чергу, Вікторія Драбина довела до відома присутнім порядок дій заявників під час підготовки заяви до Європейського суду з прав людини.

Спеціалісти міжрегіонального управління відповіли на низку запитання присутніх, зокрема, було обговорено з фахівцями криміналістичного центру норму статті 40 Кримінального кодексу України, яка встановлює, що не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.

Дякуємо колегам за зустріч, сподіваємося на подальше тісне співробітництво та спільні заходи.