Виявлено автомобіль зі знищеним номером двигуна

У процесі проведення процедури експертного дослідження транспортного засобу AUDI A6, що проводилося на підставі заяви громадянина О., старшим судовим експертом сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Кіровоградського НДЕКЦ МВС було виявлено факт знищення механічним шляхом за допомогою абразивних матеріалів первинного ідентифікаційного позначення номеру двигуна вказаного автомобіля.

Чим це загрожує власнику автомобіля та які неприємні наслідки можуть виникнути в такій ситуації?

Більша частина автовласників помилково вважає двигун як звичайну замінну запасну частину автомобіля. Адже його номер навіть не вноситься до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Однак насправді це зовсім не так.

Двигун є номерним агрегатом, важливою та вартісною складовою будь-якого транспортного засобу і за чинним вітчизняним законодавством його номер вноситься до бази даних автоматизованої інформаційно-пошукової системи ГСЦ МВС. Окрім того, при заміні на автомобілі наявного двигуна на двигун іншого типу потрібен дозвіл компетентної установи про можливість такого виду переобладнання. Тип двигуна, зазвичай, виробником вказується поруч із його серійним номером.

Висока вартість капітального ремонту спрацьованого двигуна та наповнення автопарку України ввезеними із-за кордону без розмитнення автомобілів зробили в середовищі автовласників заміну двигуна без будь-якої перереєстрації популярною процедурою. Однак слід розуміти наслідки, коли Ви придбаєте і встановите на своє авто двигун, який перебуває в розшуку чи номер якого знищений з метою унеможливлення проведення такої перевірки.

Ось чому номеру двигуна необхідно приділяти таку ж увагу як і номеру кузова (рами). Якщо ж громадянин не в змозі самостійно цього зробити, то перед придбанням двигуна чи автомобіля в цілому рекомендуємо звернутися до кваліфікованих експертів Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

У разі звернення до експертів Ви отримаєте відповіді на основні питання, що мають значення при купівлі автомобіля, а саме:

– чи не змінювалися ідентифікаційні номери агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна);

– який об’єм двигуна;

– яка фактична дата виготовлення автомобіля і чи дійсно він не омолоджений із метою підвищення його комерційної привабливості при продажу;

– встановлення ринкової вартості транспортного засобу;

– встановлення справжності реєстраційних документів, що супроводжують ТЗ (свідоцтв про реєстрацію ТЗ).

У процесі проведення дослідження експерт повністю перевірить автомобіль щодо всіх можливих варіантів несанкціонованої зміни ідентифікаційних номерів, після чого на спеціальному бланку видасть висновок експертного дослідження, скріплений печаткою та власним підписом, за відповідність і законність якого він несе персональну відповідальність.

Вкотре застерігаємо – будьте обачними при придбанні автомобілів, особливо ввезених із-за кордону, оскільки шахраї продовжують вводити в оману довірливих покупців. Звертайтесь за допомогою до експертів, які нададуть кваліфіковані послуги і не дозволять вчинити шахрайські дії  проти громадян.

Експертний супровід протидії нелегального автобізнесу триває.

 

З метою уникнення подібних випадків, пропонуємо звертатись для проведення експертного дослідження до фахівців Кіровоградського НДЕКЦ МВС, які дислокуються у територіальних сервісних центрах МВС в Кіровоградській області за адресами:

 

 ТСЦ МВС № 3541 м. Кропивницький
25014, м. Кропивницький,  просп. Інженерів, 9/92

ТСЦ МВС № 3542 м. Олександрія
28000, м. Олександрія, просп. Будівельників, 38

 ТСЦ МВС № 3543 м. Бобринець
27200, м. Бобринець, вул. Миколаївська, 172

ТСЦ МВС № 3544 м. Мала Виска
26200, м. Мала Виска,  вул. Мічуріна, 2

ТСЦ МВС № 3545 м. Благовіщенське
26400, м. Благовіщенське, вул. Гуменюка, 9